Buca Diasos Otel
2017 yılında kapılarını açan Buca Diasos Otel, kaliteli, konforlu ve güler yüzlü hizmet altyapısı ile faaliyete başlamıştır. İzmir’in Buca İlçesinde bulunan Buca Diasos Otel; Fuar İzmir, Adnan Menderes Havaalanı, Ege Serbest Bölge, Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi, DEPARK gibi şehrin önemli cazibe merkezlerine en yakın mesafededir.

Buca Diasos Otel, bir Karaoğlu Yapı iştirakidir. 50 yıllık bilgi ve birikimini harmanlayıp, insanı merkez alan hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Karaoğlu Yapı, Buca Diasos Otel yatırımı ile sektöre yeni bir soluk getirmektedir. Buca Diasos Otel, Bozuk Plak Cafe ve Refiye Karaoğlu Yaşam Merkezinden oluşan yatırım ve yaşam zincirinin bir halkasıdır.

Kaliteli ve güleryüzlü hizmet anlayışı ile değerli misafirlerini konforlu, ferah ve donanımlı hizmet altyapısı ile ağırlayan Buca Diasos Otel, İzmir'in önemli ticaret merkezlerine yakın konumu ile öne çıkmaktadır. İzmir'in yeni ve modern fuar kompleksi Fuar İzmir'e 6 dakikalık, şehir merkezine 20 dakikalık mesafesi sayesinde konuklarına önemli avantajlar sağlamaktadır.

Buca Diasos Otel
Buca Diasos Otel Ulaşım
İzmir'in Her Yerine Kolaylıkla Ulaşım Sağlayabilirsiniz
Buca Diasos Otel, İzmir’in tüm bölgelerine ulaşım kolaylığı olan bir lokasyonda olup, toplu taşıma güzergahlarının yakınındadır. Otobüs ve hafif raylı sistem- İzban aktarması ile tüm İzmir’i görme olanağı bulabilirsiniz. Çevre yoluna çok yakın konumda bulunan otelimiz, büyük bir şehir olan İzmir içerisindeki yolculuğunuzu kolaylaştırarak, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Otelimizden; İzmir Otogara, Adnan Menderes Havaalanına yakın konumdadır. Otelimizden, Buca İlçesi içerisinde yer alan tüm noktalara toplu taşıma ile rahatça ulaşabilirsiniz. Otelimiz, Buca’daki önemli lokasyonlara yürüme mesafesindedir. Otelimizden; Özel Tınaztepe Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, KYK Öğrenci Yurdu ve Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi gibi önem arz eden yerlere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Otelimizden; Kemeraltı, Konak, Asansör, Şirinyer Forbest Caddesi, Basmane, Alsancak, Karabağlar, Eşrefpaşa, Kadifekale, Cennetçeşme, Akıncılar, Göksu gibi semtlere ulaşmak için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Karşıyaka, Aliağa, Menemen, Mavişehir, Torbalı, Tepeköy, Selçuk gibi İzmir’in bir ucundan diğer ucuna uzanan, birbirinden uzakta bulunan ilçelere de, otelimizin bulunduğu konumdan, İzban yolculuğu yaparak, en fazla bir saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Buca Gölet, Buca Rüya vadisi, Buca Cennet Vadisi, Buca Hipodrom, Buca Heykel, Buca Mesire Alanı, Buca Kaynaklar gibi Buca’da bulunan düğün salonları, piknik alanları ve aktivite alanları araçla 10 dakika mesafededir. İzmir’de ulaşım zorluğu çekmeden, keyifli bir gezinti yapabilmeniz ve vakit kaybı yaşamamanız için, Diasos Otel ekibi olarak hizmetinizdeyiz.
Çevrede Neler Var?
Önemli Merkezlere Yakın Konumuyla Misafirler Avantaj Sağlıyor
Otelimiz, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ve KYK Buca Kız Öğrenci Yurdu’na yakın konumdadır. Otelimizden, İzmir’in Yeni Fuar alanı Fuar İzmir, Tekstilciler Çarşısı ve Adnan Menderes Havalananına çevre yolu sayesinde kolay ve trafiksiz bir ulaşım sağlanır. Otelimizi tercih eden misafirlerimiz, İzmir’in tüm cazibe merkezlerine de kolay ulaşarak, gezip görme fırsatı bulabilirler. Otelimizden Buca ve İzmir'in önemli lokasyonlarına mesafeler:
 • Özel Tınaztepe Hastanesi: 500 metre.
 • Dokuz Eylül Üniversitesi : 1 km.
 • KYK Buca Kız Öğrenci Yurdu : 1 km.
 • Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi : 2 km.
 • Buca At Hara Tesisleri : 3 km.
 • Aktepe Fuar İzmir : 6 km.
 • Basmane Kültür Park Fuar Alanı : 7 km.
 • Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi : 7 km.
 • Tarihi Asansör : 8 km.
 • Tarihi Kemeraltı Çarşısı : 10 km.
 • Adnan Menderes Havaalanı : 10 km.
Buca Hakkında
İzmir'in En Eski Yerleşkelerinden Buca
İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden olan Buca, İzmir’in 9 kilometre güneydoğusunda bulunan bir ilçedir. Kendisine bağlı, 39 mahallesi ve 4 adet köyü bulunan Buca İlçesi, İzmir'in merkez ilçelerinden biridir. Buca; eğitim ve öğretim yerleşkeleri açısından çok zengin olup, sınırları içerisinde Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi'nin en geniş kampüsü Tınaztepe Kampüsünü barındırmaktadır. İlçe sınırları içinde lise, ortaöğretim, ilkokul ve anaokulu, kreş gibi birçok eğitim öğretim kurumu da yer almaktadır. Aynı zamanda ilçede birçok öğrenci yurdu ve öğrenci apartları bulunmaktadır. Buca ilçesinde; hem ilçe halkına hem de dışarıdan gelen tüm halka, hizmet vermekte olan devlet hastanesi, poliklinikler, özel hastaneler, eczaneler ve birçok sağlık kurumu bulunmaktadır. İlçede; birçok çarşı, pazar, alışveriş merkezi bulunmaktadır. Kapalı pazar yerleri, alışveriş merkezleri belirli düzen içinde kurulmuş olup, karmaşayı önlemektedir. Roman Mahallesi, Dutlu Sokak, Yaylacık Mahallesi gibi nostalji kokan birçok yerleşim alanı da Buca'da halen özbenliğini korumaktadır. Buca’da, halka açık, gezilip görülmeye değer birçok ilgi çekici alan bulunmaktadır. Başlıcaları şunlardır; Buca Eski Rum Evleri, Buca Şirinyer Sevgi Yolu, Buca Mevlana Heykeli, Çınaraltı Meydanı, Buca Peterson Köşkü, Buca Göleti, Buca Yedigöller, Buca Hipodromu, Kaynaklar Tarihi Ağacı. Yeşil alanları ve doğası ile ilgi çeken Buca'da birçok yürüyüş ve piknik alanı da bulunmaktadır. İzmir Buca İlçesinde bulunan otelimizde siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan keyif ve memnuniyet duyarız.
Video Tanıtım
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin
Diasos Otel’in sizler için sunduğu ayrıcalıklı restorant hizmetinden fitness center’e, ulaşım kolaylıklarından konforu ön planda tutan profesyonel hizmet anlayışına kadar pek çok detayı içerisinde bulabileceğiniz tanıtım videomuzu izlemeyin sakın unutmayın.
Buca Diasos Otel Hizmetleri
Ziyaretçilerimize Her Zaman En İyi Hizmeti Vermeyi Hedefliyoruz

Login Form
Register Form