İzmir’de Sonbahar Tatili

Yaz mevsimini yavaş yavaş uğurlayarak, sonbahar mevsimine ‘merhaba’ demekteyiz. Her mevsimin güzelliğini bir başka yaşatır İzmir. Hal böyle olunca bu şehirde yaşamak da, turist olmak da ayrı bir keyif verir insana… İzmir’de sonbahar tatili için şehrin içinde kalarak da görselliğiyle büyüleneceğiniz alanları mutlaka görmelisiniz. Özellikle son yıllarda yapılan yeşil alan çalışmalarının da artmasıyla birlikte İzmir’in farklı güzellikleri daha da fazla ortaya çıkmaya başladı diyebiliriz.
İzmir’de sonbahar renklerinin büyüsünü de bir başka yaşarsınız. Yaz mevsiminde tam anlamıyla bir turizm cenneti olan bu şehir, sonbaharın gelişi ile birlikte dingin bir güzelliğe bürünür adeta. Mevsimlerin en romantiği olarak bilinen sonbahar, fotoğraf sanatı için de ayrı bir önem taşır. Birçok fotoğrafçı bu etkileyici mevsimi daha iyi fotoğraflamak için yollara düşer. İşte bizde size biraz o etkileyici yerlerden bahsedelim.
İzmir’de sonbahar tatili için, şehrin hem yakınında olup hem de huzuru yakalayacağınız bir yer arıyorsanız İnciraltı Kent Ormanı tam size göre! Üçkuyular iskelesinden vapurla, Fahrettin Altay’a giden herhangi bir otobüs veya metroyla da rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir yer burası. İzmir Kent Ormanı, şehrin en güzel, en nadide ve en yeşil alanlarından birisini oluşturmaktadır. Sonbaharın gelişiyle bu ormanda yer alan çınar ve kavak ağaçları, sararan yapraklarını görsel bir şölenmişçesine dökmeye başlar.
Şehrin içinde kalarak sonbaharın havasını içinize çekebileceğiniz bir başka yer ise Kültürpark’tır. Gaziemir’deki yeni fuar alanının açılmasıyla birlikte burada yer alan yapılar yıkılmaktadır. Bu sayede İzmir’in en önemli parkı olarak nitelendirebileceğimiz bu park, kentin nefes almasına daha da fazla olanak sağlamaktadır. İzmirlilerin yaz-kış yürüyüş ve koşu yaptıkları, Kültürpark’ta bulunan tartan pisti bir tünel gibi saran dut ağaçlarının sararan yaprakları görülmeye değer.
İzmir’in güney yakasında bulunan Buca’nın en gözde yerlerinden birisi olan Buca Gölet’te bu mevsimde bir başka güzel olan yerlerdendir. İzmir’de sonbahar tatili için serinleyen havayla birlikte sakinliğe kavuşan bu göleti mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tüm bu bahsettiğimiz yerler dışında yine bu kentte yer alan ve görülmeye değer birçok farklı mekanlarda var elbet ama tek bir yazıya hepsini sığdırmaya gücümüz yetmez. Uzun lafın kısası İzmir her zaman güzel, İzmir’de sonbahar tatilinin keyfi ise bir başka güzel…

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login Form
Register Form