Otel Odalarında ‘Dekorasyon’ Kriterleri

İnsanların gerek iş seyahatleri, gerekse tatil yapma amaçlı olarak kullandıkları otel odalarında ‘dekorasyon’ kriterleri oldukça önemlidir. Dekorasyon için ilk sırada dikkat edilmesi gereken faktör ‘hijyen’dir. Bir otelin hijyen anlayışı ve bu doğrultuda, dekorasyon olarak da hijyenik malzemelerin kullanılması son derece önem teşkil eder.

 

Otel misafirlerinin aradıkları bir diğer kriter ise hiç kuşkusuz hemen akıllara gelen ‘konfor’dur. Konfor, otel odalarında ‘dekorasyon’ kriterleri arasında tercih sebebi ve olmazsa olmaz bir faktördür. Konfor hususunu örneklendirecek olursak; rahat bir yatak, işlevselliği ön planda tutularak seçilmiş eşyalar, farklı istek ve ihtiyaçlara göre düşünülerek hazırlanmış tüm detayları kapsar. İhtiyaçlar zamana göre değişiklik gösterebilir elbet. Günümüzde kablosuz internet bağlantısı pratik bir iletişim aracıdır. Bu iletişim aracından mahrum bırakılmış bir otel odası düşünmek neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Misafirlerin konfor algısı üzerinde, televizyon ve klimanın konumunun bile ciddi bir etkisi vardır.

Otel odalarında ‘dekorasyon’ kriterleri arasında; ‘odanın rengi’ görsel açıdan büyük önem taşıyan etmenlerdendir. Dekorasyon amaçlı kullanılan renklerin, insanların algı mekanizmalarını ve ruh hallerini etkilediği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Hassasiyet taşıyan bir faktör olmasından dolayı, oda renklerinin nasıl olacağına karar verirken son derece titiz davranılmalıdır. Otel yetkilileri bu konuda gerekli özeni gösterirken, alanında uzman kişilerden de destek almalıdırlar.

 

Otel odalarında duvar renkleri ile ilintili olarak, ‘oda perdeleri’de hem güneş ışığı hem de odanın bütünlüğü açısından değerlendirilerek seçilmelidir. Perdelerin renkleri, oda rengi ile bir uyum içinde tasarlanarak, odaya estetik açıdan hoş bir hava katabilir. Renklerin ahengiyle, misafirlerin akıllarında yer etmek de daha mümkün olacaktır.

 

Son olarak banyo dekorasyonuna da değinecek olursak, duş ve saç ile ilgili bakım ürünlerinin yer alması, saç kurutma makinası ve ayna konumlandırmaları da, otel odalarında ‘dekorasyon’ kriterleri bakımından dikkate alınarak, değerlendirilmesi önem taşımaktadır.

 

Tüm bunların ışığında şunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki; İzmir’de Buca’nın kalbinde yer alan Diasos Otel’in dekorasyon kriterleri büyük bir özen ve titizlikle tasarlanarak oluşturulmuştur. Bu sebeple de Diasos Otel’e gelen tüm misafirlerimiz, hem hijyenik, hem modern, hem de konforlu bir odada konaklamanın tadını fazlasıyla çıkarır…

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login Form
Register Form